♥○●◦●Ashley Hayranı●◦●○♥
♥○●◦●Ashley Hayranı●◦●○♥
♥○●◦●Ashley Hayranı●◦●○♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ashley Hayranları burada!!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

AYSUN KAYACI

YazarMesaj
CémRéNidA
Yeni Üye
Yeni Üye
CémRéNidA

Lakap : Nida

AYSUN KAYACI Empty
MesajKonu: AYSUN KAYACI   AYSUN KAYACI Icon_minitimeSalı Mayıs 26, 2009 1:14 pm

23 Mart 1981'de İstanbul'da dünyaya geldi. Henüz 15 yaşındayken fuar standlarında mankenlik kariyerinin ilk adımlarını attı. Başarılı defans oyuncusu Emre Aşık ile uzun süreli birlikteliği magazin medyası tarafından evlilikle sonuçlanacağı şeklinde yorumlandığı dönemde sona erdi.

2004 yılında 12. MGD Altın Objektif Ödülleri'nde "Yılın En İyi Mankeni" ödülünün sahibi oldu. İlk oyunculuk tecrübesini Zehirli Çiçek dizisinde yaşadı. Oyunculuk serüveni sırasıyla; 2005 yılında Çat Kapı, 2006 yılında Doktorlar, 2007 yılında Sessiz Gemiler adlı diziler takip etti. Kısık Ateşte 15 Dakika adlı sinema filminde de şarkıcı rolündeydi.

Artık tamamen mankenliği bırakarak kendisini kariyer yapmaya adayan Aysun Kayacı, şu anda Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde okumaktadır. Dizi oyunculuklarına devam etse de ağırlık olarak şu anda NTV’de yayınlanan “Haydi Gel Bizimle Ol” adlı televizyon programında sunuculuk yapmaktadır.

27 Mart 2008 tarihinde sözkonusu programda, Türkiye'de pek çok ulusalcı'nın düşündüğü şekilde ve George Orwell'in Hayvanlar Çiftliği (roman)'ında Stalin karakterine söylettiği: "Hepimiz eşitiz ama ben herkesten daha eşitim" sözlerine gönderme yaparak: "Bu ne Shockedçim demokrasi? Benim verdiğim oy ile ayaktakımının, dağdaki çobanın oyu eşit olabilir mi?" sözleri yüzünden Adıyaman ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Orak ve avukatı Hacı Orhan tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve "Basın Yoluyla Hakaret" suçundan Türk Ceza Kanunu 301. maddesinden dava açılması istenmiştir.

AYSUN KAYACI
1 sayfadaki 1 sayfası